Pomoc v ťažkých životných situáciách je potrebná – zber šatstva

Onedlho je tu najkrajšie obdobie roka a to Vianoce - sviatky pokoja, mieru a vzájomnej pomoci. S tým obdobím sa najviac skloňuje slovíčko ,,láska“.

Pri tejto príležitosti sa naša Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov rozhodla pomôcť ľuďom v nepriaznivých sociálnych situáciách, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Sú nimi napr. ľudia bez domova, pre ktorých je zimné obdobie náročným obdobím, najmä v januári a februári, tiež ľudia v sociálnej núdzi alebo v mimoriadne nepriaznivej či krízovej životnej situácii z ktorej sa nedokážu sami dostať vlastným pričinením, či ľudia zasiahnutý živelnými pohromami.

Priatelia Fakulty PEDAS sa rozhodli pomôcť Občianskemu združeniu Dobrý Pastier v Kláštore pod Znievom, Slovenskému Červenému krížu a Diecéznym charitám.

Darovať môžete oblečenie hlavne pre dospelých (kabáty, bundy, svetre, tričká, rukavice, šály, čiapky, deky, prikrývky, obuv a iné...). Zároveň žiadame darcov, aby veci priniesli zabalené v igelitových vreciach, prípadne taškách, či krabiciach.

Po naplnení kapacít budú vecí prevezené do charity.

Šatstvo môžete odovzdať v kancelárií BF301 fakulty PEDAS v období od 29.11 – do 17.12.2021 vždy od pondelka do piatku v ľubovoľnom čase.

V prípade otázok kontaktujte: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďakujeme

 

Popis udalosti:

Udalosť: Pomoc v ťažkých životných situáciách je potrebná – zber šatstva

Kedy: 29.11 do 17.12.2021 - vždy od pondelka do piatku v ľubovoľnom čase.

Kde: kancelárií BF301 budova fakulty PEDAS

Pre zlepšenie našich web stránok používame cookies. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača. Informácie i cookies